| IonIonut a întrebat:

am o problema si sper ca ma puteti ajuta si de aceasta datapuppy dog eyes.Ma jucam cu o prietena si din greseala mi-a dat peste mana si mia trosnit degetul mic de la mana stanga.Ma durut foarte tare dupa 10 minute, dar totusi il miscam putin.Acuma cateva zile o alta prietena mi-a dat peste aceeasi mana si m-a lovit la acelasi deget.Acuma ma doare foarte tare de zile intregi si nul mai pot misca deloc.Stie cineva ce mi s-a intamplat[sper ca nu mi s-a intamplat ceva la os]. Dau funda promit. DAR VA ROG ajutati-maAApuppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| maria1417 a răspuns:

Eu zic sa te duci la doctor daca te doare foarte tare.adica si la doctorul de familie.o sa isi dea seama daca e rupt sau nu...dar du-te cat mai repede pentru ca in cazul in care e vreun pic sclintit osul sa ti-l puna intre niste mici atele si sa se vindece bine...bafta