| Mimo2 a întrebat:

Am primit un pumn in zona tâmplei, iar acum tâmpla e cam umflata.
E posibil ca sa rămână mereu așa?
Nu am altceva decât umflatura, doar ca nu stiu daca e normal ca zona asta sa se umfle la lovituri de genul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Trece in 2-3 zile.

| LPCTSTR a răspuns:

N-ai nimic, trece in cateva zile in functie de gravitata ranii.
Mai biologic vorbind, zona s-a umflat pentru ca s-au adunat fagocite si alte celule pentru a inlatura celulele strivite/moarte din acea zona (care mai apoi se vor regenera).

| Donsavas a răspuns:

Nu,nu ramane asa dar ar trebui să mergi la un legist si sa reclami la poliție incidentul.