| Razvanel12 a întrebat:

am si eu nevoie de ajutor urgent, astazi am mancat popcorn si cand am baut apa am simțit ca mi-a rămas o coaja de porumb/floricea in partea dreapta jos in/înspre gat, ma jenea cand o atingem cu limba si am baut apa, am încercat sa înghit miej de paine sau coaja de paine, tot degeaba. Am mancat ciorba dar tot o simteam. M am enervat am început sa ma zgârm acolo, sa imi bag gen degetul pe gât si sa incerc sa scot de acolo, mai mult imi curgea sange cand scuipam, dupa m-am dus iar sa zgarm si apoi am baut apa, m-am dus sa ma culc, cand m-am trezit primul lucru fost sa misc limba in partea dreapta sa vad daca se mai simte, nu am simțit zgarietutile acelea dar simt durere, o fii din cauza ca ma zgarmeam, am mancat nu am avut senzația de vomă sau altceva, am baut acidulat si dupa am luat o gura mica de ulei (floara soarelui) si am înghițit pe partea unde ma doare (de siguarnta ca daca ar fi sa alunece) Daca maine mai simt coaja aceea in gat sa ma duc la spital sau ce sa fac. Nu stiu ce sa mai fac.
Ma gandeam ca poate mi s-a dus coaja aceea si am senzația aceea. Dar mi e cam frica, astazi am intrat si in șoc. Deci sa reforumulez coaja nu e pe partea cu ultimile masele, e in gat pe partea dreapta unde e limba fiindca cand mișcăm in dreapta limba o simțeam.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Coaja s-adus, senzatia care te deranjeaza acum este de la unghiile cu care ti-ai zgariat gatul.
Vor trece toate, daca mananci sanatos, ca cei de la spital nu au ce-ti face oricum, pentru o coaja de porumb, nu poti fii operat si dupa cum spuneam, nu mai este acolo, au ramas doar ranile de la unghii.

1 răspuns:
| KanameKuran a răspuns:

Du-te la dentist, o va scoate el de acolo + cel mai probabil iti va face tratament sau te va trimite la doctorul de familie pentru o prescriptie de antibiotice in caz ca se infecteaza ranile pe care ti-le-ai produs.