| Ykz a întrebat:

Am şi eu o întrebare, poate e mai prostească. dar sunt curios.

De la tutun, DOAR tutun, ţigări normale, Pall Mall albastru, pot ieşii acnee/puncte negre?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Delicacy a răspuns:

Acneea nu este o afecţiune provocată de consumul ţigărilor, ci din alte motive(neîngrijirea tenului, dezvoltarea organismului).
P.S. Şi mie îmi place Pall Mall albastru

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Țigările îmbătrânesc tenul, organele interne, etc.
Este o afecțiune hormonală sau o infecție a pielii, trebuie pus diagnosticul diferențial.
Punctele negre apar din cauza porilor dilați.
Pa, pa.

| cryssu2008 a răspuns:

Deci m-ai facut sa rad. Nu, in nici un caz nu iti apar acnee sau puncte negre din cauza fumatuluiwinking

| meduzza a răspuns:

Nu faci acnee, dar in timp tenul tau o sa fie mai cenusiu si imbatranesti mai repede (iti apar mai repede riduri)

| bogdi504 a răspuns:

Mdaaaa...In special de la fum si praf ies cosurile la adulti deoarece nu mai respira cum trebuie pielea sau ceva in ganul.Cel mai indicat e sa te speli de mai multe ori pe fata cu sapun.Pot aparea si de la locul de munca.De exemplu daca lucrezi intr-o fabrica de cherestea e normal sa-ti iasa cosuri din cauza la rumegus si praf. Funda?