| Alexalx98 a întrebat:

am si eu o intrebare, prin testul de urocultura ( de urina) se poate vedea daca mai esti sau nu virgina? raspunde-ti cei care stiti va rog si nu cu poate sau ca a patit o prietena si etc, va rog frumos raspunde-ti concret.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Evident ca nu. Cel mult pot aparea bacterii care se transmit numai pe cale sexuala, daca ai o infectie venerica, caz in care este evident ca nu mai esti virgina

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Nu poti vedea in niciun fel daca o persoana e virgina sau nu. Si mai ales in sumar de urina sau urocultura. Deci NU, nu se vede. Nici macar un medic ginecolog dupa un consult de specialitate nu iti poate spune daca o fata e virgina sau nu. Poate sa constate lipsa/ruperea himenului dar asta nu inseamna neaparat ca fata nu mai e virgina.

Edit: Cu exceptia a ce zis Brigaela, lucru care mi-a scapat. E clar ca daca ai contactat un STD nu mai esti virgin/a.

| Staind a răspuns:

Doar daca iti gusta cineva experimentat urina.