| Ali0991 a întrebat:

am si eu o nelmurire de ceva timp care nu imi da pace. Cam de o saptamana, de fiecare data cand ma pun noaptea in pat la somn si ma concentrez sa adorm imi simt inima cum bate destul de puternic in piept, intr-un ritm oarecum normal dar puternic si ma simt agitat. Ma chinui vreo 2 ore poate chiar mai mult uneori ca sa adorm desi ora deja este tarzie iar eu in mod normal dormeam bustean la ora aceea. Cand intr-un final reusesc sa adorm, dorm 1-2 ore si ma trezesc din senin dimineata, ma mai chinui putin sa adorm la loc si sa zicem ca mai dorm in jur de 3-4 ore maxim apoi ma trezesc definitiv. Tin sa precizez ca si inainte adormeam destul de greu, dar odata ce o faceam nu ma mai trezea nimic timp de 10-12 ore. Am 18 ani daca conteaza varsta. Ca sa mai adaug o idee as vrea sa zic ca de curand a inceput sa imi placa destul de multisor si de o fata si sunt momente chiar si ziua dar mai ales noaptea cand nu prea imi pot lua gandul de la ea. Ar fi indicat sa merg totusi si la un doctor in caz de orice sau ce parere aveti, cum ar trebui sa procedez in cazul asta? Is complet confuz. Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Savina23 a răspuns:

Ori consumi energizante multe(cafea, capuccino, cola etc) de nu poti sa dormi, ori esti indragostit, si ai emoții.Nu ai nevoie de doctor...iti poti face ceva analize pentru linistea ta, poate ai vreo lipsa, dar tot cred ca e dragostea de vina❤

| Mihai7521 a răspuns:

Cel mai probabil patesti asa pentru ca fie :
-Fumezi
-Bei energizante/cafea regulat
-Mananci mult zahar
-Ai vreun deficit de vitamine
Sau poate fii din cauza emotiilor ca esti indragostit de fata respectiva. Am patit si eu, stiu cum e. Dar daca mai ai si alte simptome precum durere in piept, ameteala sau stare de slabiciune eu zic sa te duci mai repede la medic. Nu iti putem da noi diagnosticul, niste straini de pe internet.