| Dijmarescu_Costy_1990 a întrebat:

Am si eu o problema, am dormit rau cu gatul (intr-o pozitie proasta) am patit acum 3 zile si inca ma doare (pe partea stanga a gatului) si nu stiu ce sa fac ca sa nu mai am aceasta problema. Cand ma ridic trebuie sa ma sprijin in maini ca sa pot sa ma ridic. Va rog ajutati-ma ca e o durere nu prea buna, daca aveti ceva solutii naturale (nu toate porcariile cumparate).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema, exact la fel.Doar am asteptat si am inteles ca excercitiile fac rau.Eu doar am asteptat si a trecut, 5 zile.

| Elide a răspuns:

O sa tina ceva până îți trece...numai dormi cu capul pe pernă dormi direct pe salteaua patului că toată poziția corpului sa fie dreapta indicat ar fi sa dormi cu fata în sus doar două trei nopți și nu o sa te mai doară deloc!

| Anonim5647 a răspuns:

Incearca sa rotesti gatul, ti s-a sucit o vena in somn, va trece peste cateva zile si pe mine ma doare de 4 zile,dar a inceput sa-mi treaca, imi roteam in fiecare zi capul cat de mult puteam, incearca va ajuta, daca nu, poti astepta si nu te va mai durea peste cateva zile

| Voicu_Jimy_1998 a răspuns:

Ca sa nu te mai doara incearca ca dimineata si seara sa faci exercitii cu gatul incet

| Ungureanu_Emanuel_1988 a răspuns:

Pai du-te la un doctor -_- Ok si mie mi s-a intamplat ceva asemanator la mana dreapta deci puneti niste gheata rece pe gat vreo 30-50 min si o sa iti treaca

| Maria_Denisa_A._1999 a răspuns:

Buna. Nu îți spun ca așa mi s-a întâmplat și mie deoarece durerile acestea se manifesta diferit la anumite persoane și nu toate au același remediu. In general, ai putea sa îți pui ceva cald in jurul gâtului câteva ore, de asemenea ai putea lua aspirina deoarece este buna pentru zona trunchiului.