| Alecss99 a întrebat:

Am si eu o problema cam de vreo 3 ani (am 17 ani) si anume: am semne lasate de acnee pe spate si piept. Am folosit exfoliac si am scapat de cosuri dar mi-au ramas semne si nu stiu ce sa mai fac ca sa scap de ele. Am nevoie de un raspuns care m-ar putea ajuta. Va multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pentru acnee, cicatrici, pete cel mai bun este kitul de tratament Dr. Harris Original Dermal Magic (exfoliant si gel hidratant).
In 2 saptamani acneea dispare, cicatricile si petele sunt reduse vizibil, iar calitatea pielii este imbunatatita semnificativ.
www.magazine-online.ro/romdesimed/acnee-pete-cicatrici/drharriso.
Te pup!

| Vi003 a răspuns:

In timp, dispar, dar vor mai aparea si altele. Discuta cu o farmacista despre problema ta si o sa-ti dea un sfat bun, competent.

| IonutzWoW a răspuns:

Du-te la dermatolog. Iti va da sfaturi utile

| MariusBoy2013 a răspuns:

Salut! Du-te la un dermatolog el o sa sa-ti spuna ce sa faci.

| Alecss99 explică:

Pai am fost la dermatolog si mi-a zis de 'Exfoliac' insa inca mai am semne, am citit undeva despre " dermabraziunea ", stie cineva daca e buna de ceva?

| florentintrasnitul a răspuns:

Du-te la farmacie