| DiaMartinez69 a întrebat:

am și eu o problemă și mă frământă de ceva timp.
Asta mi s-a întâmplat de prin luna iunie.
Când sunt la școală, mi se întâmplă să am o secreție vaginală alb-gălbuie, cremoasă, ce are un miros urât.
Ceea ce mi se pare ciudat, este faptul că mi se întâmplă asta doar când sunt la școală. Acasă și în alte locuri nu am această problemă.
Niște sfaturi sau răspunsuri? Dau fundă~

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te cam uiti dupa baieti prin scoala, banuiesc.

| Violleta2022 a răspuns:

Secretia nu apare doar la scoala, dar probabil ca acolo o sesizezi tu.
In orice caz, aspectul si mirosul secretiei vaginale, spun clar ca-i vorba de o infectie vaginala.
Te sfatuiesc sa mergi cu mama la ginecologie, pentru investigatii medicale.
Ai avut cumva raporturi sexuale neprotejate cu un baiat, sau v-ati jucat cu mainile pe organele sexuale?

| Bizon95 a răspuns:

Chestia asta pare a fi infectie
iar la scoala ai putea fi mai stresata, sau alte chestii (mirosuri, zgomot) care sa declanseze efectul ala

NEAPARAT trebuie sa te duci la doctor, fetele sunt FOARTE predispuse la infectii vaginale/urinare si netratate la timp pot sa duca la probleme grave, majore si mai ales din care sa tragi toata viata

sau macar vorbeste cu parintii, pastreaza un tampon cu, chestia aia pe el si arata-le!