| UltraX44 a întrebat:

am un tratament cu Helicobacter Pylori si dupa ce am terminat antibioticul si 3 zile am luat Helides 2 ori pe zi si am facut diaree, credeti de la asta am facut? Ca inainte de asta tot 2 luat dar luam si probiotice.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Eteda a răspuns:

Buna. O intrebare: Antibioticul l ai luat de capul tau? Sau pe reteta? Sa stii ca antibioticul trebuie testat in functie de Helicobacter... sa vezi ce antibiotic este sensibil(adica isi face efectul asupra lui) du te la doctor si intreaba de analiza asta, dupa ce o sa o faci iti va da antibioticul necesar. Nu mai lua dupa ureche

| UltraX44 explică (pentru Eteda):

Am luat reteta de la gastroenterolog. Te rog raspunde-mi la intrebare.

| UltraX44 explică (pentru Eteda):

Am luat tot ce mi-a zis gastroenterologul. Raspunde-mi la intrebare te rog.

| Eteda a răspuns (pentru UltraX44):

Trebuie sa ii comunici doctorului efectele secundare si acesta te va indruma. Doctorul care ti-a prescris reteta. Infectile cu H. Pylori pot duce la ulcer peptic