| Diegoxyz a întrebat:

am uneori o chestie cand ma emotionez, ori ma misc brusc sau cand vorbesc foarte repede simt o chestie in piept in partea stanga putin spre umar ca o mica apasare si o durere mica pulsativa care dureaza cateva secunde.
Probleme cu anxietatea si atacurile de panica am avut si inca am.
Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o problemă de sănătate, cu siguranță. Totuși, înțepăturile în piept, sau presiunea pe care o simți asupra pieptului se pot datora mai multor factori.

De multe ori, cei care simt dureri in zona pipeptului sunt mai predispuși la atacurile de cord. Deși poate fi și o problemă de alimentație (consumul de grăsimi alarmant).

Deși bag mâna în foc că este din cauza faptului că nu faci efort fizic des. În momentul în care te forțezi, vei simți astfel de presiuni. Încearcă să nu-ți forțezi norocul laughing

Fă niște exerciții cardio, sigur o să-ți revii.

| Dana1999 a răspuns:

Doar pulsul mărit de la emoții. Asta se intampla la toti cei cu emoții.