| anonim_4396 a întrebat:

Am varsta de 13 ani si fumez. Problema e ca eu sunt plecat undeva si am uitat sa imi cumpar un pachet de tigari din timp si nu mai am..cum as putea rezista nevoii de a fuma in momentele alea naspa? Probabil fumatorii stiu la ce ma refer. Sfaturi va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Mergi la un psihiatru! La vârsta ta NU se fumează!

| Problematicul9106 a răspuns (pentru Donsavas):

Nu e nevoie de asa ceva. + nu amcerut sfaturi legat de lasatul fumatului

| lilith16 a răspuns (pentru Donsavas):

Ho ca si eu fumez de la varsta lui si nu am omorat pe nimeni, plus ca fumez cand am, cand nu am nu fumez, aia e

| GouDidodino a răspuns:

Aduna chistoace de pe jos si le fumezi pe alea in hârtie de ziar

| Favorite a răspuns:

Nu te mai gandi la fumat. La mine merge. happy Ai chef, fumezi. N-ai, nu fumezi.
Ca veni vorba, ia sa-mi aprind o tigara happy

| Problematicul9106 a răspuns (pentru Favorite):

Aici nu mai e vorba de chef. efectiv am stari de dureri de cap sau altele si trebuie sa fumez o tigara. oricum mi-am cumparat azi un pachet nou. mersi oricum happy

| Anonimus7777 a răspuns:

Eu zic să încerci să lași țigările o vreme, și pune banii pe care nu îi folosești pe țigări într-un plic. O să ai mare satisfacție când vezi că se tot adună banii. Cum probabil fumezi pe ascuns, așa poți să strângi banii pe ascuns, ca să nu ți ia părinții, dăcă e cazul. Și apoi poți merge la pizza, la piscină, la teatru, la operă de ei, sau poate chiar să îți iei altceva de ei: o husă, cine știe poate chiar un telefon.