| YzuD a întrebat:

Salut TPU! Am varsta de 15 ani si am 1.70 cu 54kg. Oare o sa cresc mai mult de atat si e buna inaltimea mea pentru aceasta varsta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Pentru varsta ta e buna. Vei mai creste destul.

| Feri5 a răspuns:

Da, cred ca o sa mai cresti. Nu e problema! Baietii cresc pana la 20 - 24 de ani, dar depinde ce caractere codifica proteinele in genele din ADN-ul tau, gene primite de la parinti.

| MrAM a răspuns:

E oky pentru varsta ta si mai ai timp pana la 24 de ani sa mai cresti.