| Bl4ckPo1nT a întrebat:

am venit astazi cu o intrebare legata de sanatatea mea.Deci,atunci cand ma ridic din pat sau de pe scaun, dupa foarte putin timp imaginea imi devine din ce in ce mai neagra, pana nu mai vad nimic pentru o secunda apoi dispare descrescator.Nu stiu ca pot sa fac in privinta asta.
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Antopuff a răspuns:

Poti sa iti faci niste analize sa nu ai vreo anemie, poate fi de la lipsa de vitamine sau sa ai o tensiune arteriala oscilanta.

6 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Asta se intampla la toată lumea care din sezut se ridică brusc.

| anonima188888 a răspuns:

Am exact același lucru! Nu cred ca e ceva grav pentru ca așa știu ca se întâmpla când te ridici brusc pentru ca din ce știu partea responsabila cu vederea e cea dinspre ceafa și atunci când stai întins partea aia a capului sta pe perna și o ridici brusc se duce presiunea și poate de asta se întâmpla. Asta e doar parerea mea nu știu dacă e corect dar am aceeași chestie.

| Thisismetoday1 a răspuns:

Iti recomand sa mergi sa faci niste analize. S-ar putea sa fie anemie, probabil lipsa de fier. Asa pățeam si eu.

| Seftix a răspuns:

E pentru ca stai foarte mult noaptea pe telefon/pc/ la televizor

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Tensiune mică. Cumpără tensiometru electronic și măsoară.

| Andreeush a răspuns:

Du-te și fă niște analize pentru a vedea dacă ai vreo problemă medicală.