| AndreiPopovici6969 a întrebat:

Salut TPU! Amețesc rau, în sensul ca simt ca se învârte totul cu mine, habar nu am de ce, ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Tensiunea arterială?

| AndreiPopovici6969 explică (pentru gabicoo):

Pulsul îmi este ok, nu ma doare nimic

| gabicoo a răspuns (pentru AndreiPopovici6969):

Pulsul este una tensiunea este altceva! Poate fi și o lipsă de calciu, magneziu sau de săruri în organism. Sau ai consumat alcool!
Mergi la urgențe la spital la UPU!

| AndreiPopovici6969 explică (pentru gabicoo):

Asa grav poate fi?

| AndreiPopovici6969 explică (pentru gabicoo):

Nu gust alcool

| Vântulalb a răspuns:

Ametelile pot avea multe cauze. Nu te lasa pacalit cu "urechea interna".
Acum e cald. Tensiunea creste repede. Asta e o cauza comuna. Dar mai pot fi. Cum spui ca se invarte totul cu tine, ma gandesc la ceva mai grav.
Mergi numaidecat la medic.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai mnacat si de aici starea de lesin.