| Denis123456 a întrebat:

Salut TPU,as vrea foarte mult sa visez cum cad in gol,am auzit ca are importanta daca iti adoarme creierul mao repede ca corpul sau ceva de genu' cum as reusi sa fac sa visez ca cad in gol, dau funda?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| umbra09 a răspuns:

Te gandesti mult la asta pana adormi

| D3I3 a răspuns:

Visul e un vis. Ce contează ce visezi?
Nu cred că are importanță, dar personal visez mai des că cad în gol (nu chiar în gol, visez că mă împiedic și nimeresc în pat) când adorm presată de timp. (adică mă stresez că o să dorm prea mult și o să întârzii)

Creierul nu reacționează la vise, ele sunt gândurile tale, informațiile inutile adunate în ziua precedentă (de exemplu a trecut o persoană pe stradă lângă tine, tu nu ai acordat importanță, dar creierul înregistrează asta).

| Aimwork a răspuns:

Iti dai seama ca tu ai sute de vise pe noapte dar nu iti amintesti decat unul sau 2? Deci sunt sanse sa visezi in fiecare noapte ca/cazi in gol si sa nu ai habar.