| AndreiTrifan a întrebat:

as vrea sa stiu daca procedez corect in dieta mea de slabire care da roade! Daca am grija cu alimentatia in fiecare sapt si mananc sanatos si regulat fara excese iar duminica in fiecare sapt ma rasfat cu de toate.sunt sanse sa ma ingras avand in vedere ca doar o zi pe sapt ma rasfat si restul zilelor am grija? Exista riscu sa ma reingras, eu din cate observ nu ma ingras niciun gram urmand planu acesta de alimentatie! Tin sa mentionezca fac si 3 zile pe sapt sala! Voi ce parere aveti. in timp daca urmez in continuare acest plan ma voi reingrasa la loc!? Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E foarte ok daca o tii asa. Sa nu te bazezi doar pe sala, fa-i si miscare cotidiana de exemplu sa mergi pe jos, sa urci scari in loc de lift etc.

| alina2k18 a răspuns:

Nu te ingrasi, sunt foarte multe persoane de practica asta cu 1 cheat day /week, inclusiv sportivi de performanta.
Atat ca trebuie sa ai ambitie sa pastrezi doar o zi/sapt si sa eviti ocaziile de se tot ivesc laughing ziua unui coleg, iesiri la pizza/burgers, etc.
Bafta si felicitari pentru mentinerea greutatiiwinking

| AndreiTrifan explică (pentru alina2k18):

Iti multumesc foarte mult, nu sunt genu sa ma duc la aniversari si respect cu strictete acest plan si am doar 1 zi pe sapt atat in care mananc ce vreau, iar in restul zilelor mananc sanatos si nu depasesc caloriile, doar duminica ma rasfat si depasesc caloriile, eu sper sa nu ma reingras la loc? Dar din cate vad fac chestia asta de 3 sapt si nu ma ingras!

| alina2k18 a răspuns (pentru AndreiTrifan):

Testeaza in continuare, atat in ziua de porceala sa nu combini prea multe grasimi cu glucide, adica nu si pizza si torturi/prajituri si fripturi si patiserii si cartofi prajiti toate la un locwinking si cantitati uriase.
De fapt totul sta in cantitate din ce am testat si euwinking