| Iahom a întrebat:

aseara am dat cu pumnul intr-un perete si mi s-a umflat montul de la degetul inelar. Poate fi fractura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| leeya a răspuns:

Eu am jucat multa vreme handbal si pateam frecvent chestia asta cu degetele cand ma lovea mingea. Se umflau, se innegreau, ma dureau, dar dura maxim 5 zile. Nu era fractura. Acum nu stiu la tine, cred ca trebuie sa astepti cateva zile sa vezi daca se retrage umflatura.

| Iahom explică (pentru leeya):

Si puteai misca degetu?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă tu ai scris intrebarea asta, n-ai nimic

| morfeo a răspuns:

Foarte posibil. Trebuie ecografie

| Simpatic a răspuns (pentru morfeo):

Radiografiewinking

| morfeo a răspuns (pentru Simpatic):

Chiar si asa!

| Twonkz a răspuns:

Vedeti ce se intampla daca va jucati brawl stars, eu ti-am zis sa te opresti da tu nem nem nem

| Simpatic a răspuns (pentru Twonkz):

Ti-am zis ca-i popa?, tu nimic batman batman
https://www.youtube.com/watch?v=rjsof9CpNJ4