| kepler22b a întrebat:

Aseara am fost la fotbal dupa foarte mult timp, si am cam alergat 2 ore asa. Si acum ma doare in capul pieptului foarte tare. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KarinArya a răspuns:

Salut. Este normal dacă nu ai mai făcut de mult timp. Două ore e cam mult. Este din cauza că ai alergat prea mult, după un timp lung în care nu ai mai făcut-o. Sper că te-am ajutat. Uite un sfat: relaxază-te, stând în pat. Și bea apă, dar nici caldă, nici rece.

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ai tras aer rece in piept. Impreuna cu lipsa de antrenament, organismul reactioneaza. Un paracetamol sau o aspirina, un ceai fierbinte, stat la cadurica azi si miine, ar trebui sa rezolve problema.

| sierra1 a răspuns:

Ar trebui să-ți faci un RMN să nu ai alte complicații

| xerxes1 a răspuns:

Inima.
Poate ai facut deja un preinfarct.