| Leo2001 a întrebat:

Astazi am vrut sa dau cu o pcnitoare dar nu am vazut ca e turtita la misloc si cand sa o aprind de cadran mia bubuit in mana si am surzit la ambele urechi(auzeam un sunet ciudat) la urechea stanga mi s-a vindecat in cateva minute dar la cea dreapta mi-a disparut sunetul ciudat dar este un pic infundata. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Tu nu poti interveni in niciun fel --- daca vei fi tot asa, dupa sarbatori, mergi la control la un medic ORL ca sa-ti vada starea timpanului.

| Leo2001 explică (pentru alessia5158):

Stai calm mi-a trecut acum trebuie doar sa stau cu niste urechiusi pe urechi ca sa nu mai aud sunete tari.