| DreamWhite3000 a întrebat:

astazi eram in bucatarie si am deschis congelatorul din greseala iar coltul acestuia mi-a venit la baza degetului mare de la picior. Acolo, mi s-a umflat si mi s-a invinetit si se simte ceva tare.Cand apas acolo ma doare.Caut raspuns rapid daca as fi putut sa imi fracturez ceva, vreau raspunsuri serioase va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Itanul a răspuns:

Nu e fractura. Dar e o lovitura puternica ce a dus la formarea unei vanatai. Compresa.