| anonim_4396 a întrebat:

astăzi mi-a fost scoasă mana dreaptă din ghips și am avut tendonul rupt, am fost cusut, ce exerciții îmi recomandați să fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| bmerry a răspuns:

Poți apela la gimnastica medicală dacă vrei sa lucrezi corect și conform cu problema ta. Poți face câteva ședințe pentru a înțelege tiparul de exerciții și apoi poti lucra și singur. Dacă nu poți face asta, încearcă sa cauți tutoriale cu exerciții de recuperare, dar riști sa nu lucrezi corect. Precizia in acest tip de exerciții este mai importantă decât pare.