| Alex2526 a întrebat:

aveti vreo idee de ce cand termin de facut baie ma mananca pielea? pe tot corpul? Am schimbat si sapunul, buretele si nu.ma irit. doar am.niste mancarimi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mie mi se intampla iindca aveam pielea prea uscata. Asa ca am schimbat sapunul cu unul de bebelusi, am folosit apa mai putin fierbinte, nu am mai facut baie, ci dus, ca sa stau mai putin in contact cu apa, iar iarna ma ung dupa baie cu ulei de bebelusi.

| Adry05 a răspuns:

Te speli cu buretele? Pai n-o mai face, foloseste mainile pur si simplu. Si nu te mai spala cu sapun, foloseste gel de dus.

| alina2k18 a răspuns:

Pai e o mica reactie alergica la produsul de curatare, incearca sa folosesti un gel de curatare cat mai bland neaparat fara parfum, gasesti in farmacie, sunt multe branduri - uriage, bioderma, la roche posay.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Ceva cu porii deschiși, cred. Nimic grav/probleme.

| Victoria18 a răspuns:

Deja ai facut o alergie de la primele produse folosite. Du-te la farmacista sau la medicul de familie

| Doarof3 a răspuns:

Cel mai bine e să te duci la un dermatolog.S-ar putea să ai o alergie de care iti poate spune doar doctorul

Răspuns utilizator avertizat