| DixonDiconderoga9999 a întrebat:

Azi am alunecat pe gheata si am dat cu crestetul capului (mai sus decat ceafa) de ciment.S-a auzit cam destul de tare a inceput sa ma ameteasca pe moment, eu imi aduc aminte despre tot si acum seara, m-a apucat durere cand presez lovitura am si un cucui in zona aceea. Este grav? Daca s-ar putea scrie o recomandare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ar fi bine sa faci o radiografie a locului respectiv. In timp se poate forma vreun cheag de sange. Sper sa nu ai asemenea problema.

| Sofer a răspuns:

Pune niste gheata in locul unde te doare si o sa iti treaca.

| Flavyuseduard a răspuns:

Salut, nu ai nici pe dracu?, e normal sa simit cucuiul, o sa iti treaca in 2 zile, daca nu atunci direct la doctor/spital dar nu cred ca e cazul?