| wwkong1 a întrebat:

azi, o fata, mi-a dat cu palmele în urechi, și mi s-au înfundat, iar eu ca sa mi le desfund, am pus mana la nas și încercam sa suflu, și mai mi se înfundau puțin, și după cascam ca sa mi le desfund de tot, afectează timpanul dacă cumva pun mana la nas și încerc sărează suflu, eu unul am găsit ca e o modalitate sa-ți desfunzi urechile, dar vreau sa fiu sigur, dau fundă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E un pic riscant, dar daca faci cu simt, poate da rezultat.
E mai bine sa lasi asa, te speli in ureche cu putina apa calduta, iar in maxim 2-3 zile urechile se vor desfunda total.
Asta daca fata nu ti-a spart deja tampanele...

| christall a răspuns:

Sa nu fortezi, se desfunda ele. Ai rabdare.

| alinadianaaa a răspuns:

Nu este indicat sa faci aceasta metoda doarece poti sa ramai cu urmari grave.

| NameInUse a răspuns:

Pune sare in urechi sau un catel de usturoi.winking
*glm*, ca poate ma iei in serios