| Leatherleader a întrebat:

Azi se fac 2 saptamani de cand m-am operat de apendicita! Mai este necesar sa tin regim? Iar dupa 30 de zile voi putea face efort? Multumesc, FUNDA.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Nu numai este necesar regimul iar in privinta efortului cam dupa 45 zile si atuncea foarte progresiv! Multa sanatatethumbs up

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Revii la alimentația obișnuită progresiv iar efortul fizic fără probleme după 6 luni de zile (în acest interval de timp te vindeci complet după ce mușchiul a fost tăiat).
Pa, pa.

| Leatherleader explică (pentru Legiuitoarea):

Am inteles, multumesc foarte mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu mai este necesar, iar cu efortul mai usor.
Te pup!

| Leatherleader explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru raspuns!

| Tau_Rebelul_1990 a răspuns:

E necesar sa ti regim... poti faceefort da nu un efort foarte mare.sau foarte prelungit