| Stargoz a întrebat:

Cand eram mic făceam uneori concursuri cu prietenii in care vedeam cine poate sa isi tina cel mai mult respiratia. Si tocmai am dat de niste articole care spun ca ținutul respirației poate cauza daune creierului si m-am speriat. Adică cat timp trebuie sa iti tii respiratia ca sa suferi daune? Eu mi-o țineam maxim 1-2 minute.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JicaContra a răspuns:

Dupa cel mult 4-5 minute, lesini si atunci respiratia intra pe automat
daune apar dupa 8 minute fara oxigen

deci la 1-2 minute nu ai nici pe dracu'... stai linistit!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DARKSMOKE01 a răspuns:

Nu te panica! Se poate intampla daca o fsci foarte des! Daca o faci rar, nu i nimic grav!