| Andrei73802717159 a întrebat:

Salut TpU! Cand ma duc la toaleta si fac treaba mare, la sfarsit cand ma sterg este sange.
Nu am dureri sau ceva de genu, s-a intamplat numa ieri si azi.
De la ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi de la hemoroizi dar poate fi si altceva: fisura anala, probleme la colon. Mergi la medicul de familie care iti va da trimitere la un medic specialist!

| aditimus a răspuns:

Hemoroizi, cel mai bine mergi la un control cat poti de repede.

| Violleta2022 a răspuns:

Hemoroizi!
Lipsa apei din alimentatia zilnica si a hraneis anatose, duc la formarea hemoroizilor.
Schimba-ti dieta, mananca sanataos si bea 2 litri de apa pe zi, ca sa scapi de hemoroizi. Este evident ca ii ai, daca deja sangereaza, deci, adopta un stil de a manca sanatos.

| Sofer a răspuns:

Hemoroizii fac probleme. Mergi la un medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.reginamaria.ro/......re-rectala
Mai bine mergi la un medic!
Sânge în scaun:https://www.humanitas.net/ro/wiki/simptome/sange-in-scaun/

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor Medic ginecoloc la anus si barbat? Unde ai descoperit asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

Ce bărbații nu su voie la medic?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

Am zis pentru scaunul cu sânge sa faca un control nu pentru alt ceva

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Alo! Vezi ce i-am raspuns eu si nu mai bate campii! Unde am spus eu ca barbatii nu merg la medic? Ginecologul este pentru femei. Dovada ca ai si schimbat raspunsul si acum imi dai mie lectii? Pentru scaunul cu sange se merge la chirurg sau proctolog. Atata ca eu sunt mai batran ca tine si trecut prin multe. Asa ca am facut un printscreen cu raspunsul tau. Ia uita-te aici: https://imgur.com/X523zJY
Apropo! Mai citeste in acel articol cum se numeste medicul pentru barbati! Poate ai citit si n-ai inteles!hee hee

| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

Am gresit, mulțumesc de atenționare! Ma gândeam posibil la alt ceva.

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok. Sa fii iubit!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

Faceti poza ca poate ma fac vedeta laughing
Stiu si eu asta, nu era nevoie de interogații ( cu poze )

| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

Iubită*hee hee
Multumesc,la fel!

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Iarta-ma! N-am stiut ca esti fata! Aliasul nu-mi spune nimic. O zi buna!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

Nu e nimichee hee
Multumesc, la fel!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananci carne asa-i? Si face probleme noaptea, si mai si ustura cand te atingi?