| Polinco a întrebat:

Cand merg in drumetii pe un munte si cobor dupa mi se infunda urechile si nu mai aud bine, nu ma doare, nu nimic. Oare ce sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NakGeorge a răspuns:

Diferenta de presiune in functie de altitudine. Strange-te de nas, inchide gura si incearca sa sufli. Foarte incet, ca sa nu te doara pana se stabilizeaza presiunea din exterior cu presiunea din urechi

2 răspunsuri:
| gheorghe699 a răspuns:

Este un fenomen normal, care se numeste presiune, iar pe munte diferenta este mai mare decat la ses.

| Cata26 a răspuns:

Datorita presiunii. Cu toții pățim ăsta la o altitudine mare