| SporeBox a întrebat:

Cand mimez o lovitura cu mana dreapta aud un sunet in gat. Ceva ca si cum as trage aer adanc dar mai incet si mai inecat daca pot sa zic asa. Dar asta daca nu respir sau daca respir incet cumva se suprapune cu respiratia. Este normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| adryang78 a răspuns:

Da, este normal, fiindcă mișcarea de lovire trebuie însoțită de o expirație puternică, lucru care asigură și o mai mare forță loviturii. De asemenea, trebuie să ai grijă și cum lovești, corpul nu stă pe loc, ci își adaugă greutatea, de aceea lovitura trebuie însoțită de o mișcare de rotire a umărului și trunchiului.