| Ralucutza2013 a întrebat:

care sunt cauzele aparitiei matretei la barbati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și la bărbați este la fel: http://www.divahair.ro/......a_acesteia
Pa, pa.

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Pitiriazis-ul, a carui denumire curenta este matreata, este una din cele mai curente boli ale pielii capului, afectand atat barbatii cat si femeile de orice varsta. Nu trebuie sa confunzi matreata cu scalpul uscat (insuficienta uleiurilor naturale la nivelul scalpului). Incearca Nizoral, este un sampon creat special pentru aceasta problema. Il gasesti in farmacii.

| Latinmoon a răspuns:

Schimba-i samponul!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Uite aici,
http://sanatate.ele.ro/......mente.html
Te pup!

| whattt a răspuns:

Fixativul