| ParradiSs a întrebat:

Salut TPU.
Ce stiti de vaccinul cov 19, e posibil sa te oblige după Paști sa-l faci daca vrei sa pleci din tara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca o sa te oblige in Romania dar alte tari este posibil sa nu te primeasca fara vaccin sau o sa trebuiasca sa stai in carantina.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu sa te oblige nimeni sa il faci, dar vei avea avantaje... adica nu vei mai sta in carantina si nu vei mai prezenta teste de covid.

| ParradiSs explică (pentru suntserios):

Mai bine accept asta, decat un vaccin ot ceva inexistent

| suntserios a răspuns (pentru ParradiSs):

Nu deranjează pe nimeni ca tu o sa stai inchis 14 zile de fiecare data cand treci o granita.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Doecmdată sunt doar zvonuri.

| ParradiSs explică (pentru sadrian46):

Sper ca asa sa ramana

| Zuzu1991 a răspuns:

Da... nu direct, dar indirect, nu iti da voie sa calatoresti fara pasaport de vaccin
iar asta depinde de tara in care te duci, de UE, etc.

| ParradiSs explică (pentru Zuzu1991):

Ai ceva idei despre Germania?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru ParradiSs):

Nu, dar https://www.mae.ro/ are, SIGUR, asa ca da telefon si bate-i la cap cu ce vrei tu, e de datoria lor sa stie!

| iulian498456 a răspuns:

Trebuie, fara cipu' de la Microsoft nu ai voie sa umbli prin Europa, ca nu ai de unde sa-ti iei update-urile.

| ParradiSs explică (pentru iulian498456):

Dupa părerea mea tuu chiar ai avea nev de un update

| iulian498456 a răspuns (pentru ParradiSs):

Dupa parerea mea, tu ai avea nevoie de un update cu limba romana actualizata laughing.