| Lukasz a întrebat:

Cred ca mi se va umfla amigdala dreapta, acum 2 luni o aveam pe cea stanga, si a inceput tot cum incepe asta dreapta, ma doare putin mai jos de maxilar in jos. La medic cand am mers mi-a bagat nu stiu ce chestie in gat, am crezut ca ma inec, si mi-a dat antibiotic..acum ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se umfla "amigdala". Amigdalita este boala. Eu am facut, in copilarie< un tratament cu leac babesc si am scapat. Gargara cu petrol lampant.