| Max_David_1994 a întrebat:

Cu catva timp in urma am avut niste dungi de culoarea pielii pe genunchi, suprapuse (se vedeau la lumina), iar acum mi-au aparut si mai sus. Problema asta o am de vreo 2-3 luni.
Ce sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ali31 a răspuns:

Se numesc vergeturi, problema e ca nu pot disparea decat cu ajutorul unui laser dar cu o crema potrivita grn pe care o gasesti la farmacie poti diminua din aceste linii de culoarea pielii.

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Poate sunt vergeturi? ai fost mai grasut si ai slabit?
Chiar nu stiu ce sa zic.
Daca te supara, adreseaza-te medicului de familie!
O seara buna happy

| Holy2010 a răspuns:

Dungi? Oare te transformi in zebra?
Sunt vergeturi si nu prea ai ce sa faci. Cu timpul se estompeaza si se fac sidefii. Ori esti grasut ori esti in crestere, de aia au aparut.

| ali31 a răspuns:

Sunt vergeturi. Nu dispar definitiv decat cu laser ul dar poti diminua aspectul cu o creme adecvata happy