| Numee a întrebat:

Cum as putea scapa de gusa de sub gat, ce sa mananc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lucrează la dietă în special!
Bea multe lichide!
Mănâncă multe legume și fructe!
Elimină din dietă grăsimile nesaturate cum ar fi: ulei de floarea soarelui, etc!
Înlocuieștel cu cel de măsline!
Elimină pâinea albă, și înlocuieșteo cu cea neagră, sau de secară!
Nu fă exces de carbohidrați (pâine)!
Fereștete de prăjeli și mâncăruri procesate!
Dimineața ia un pumn de amestec de semințe de: in, floarea soarelui, dovleac, migdale, nuci și alune!
Consumă des fulgi de ovăz sau cereale cu lapte!
Nu fă exces de dulce (reducel pe cât posibil)!
Când faci exerciții poți consuma carbohidrați complecși cum ar fi: cartofi pireu, orez cu bob lung, linte, fasole (albă(de preferat pestriță sau roșie)!
Poți sa mănăuci în timpul zilei o salată cu piept de buimac (bucățele), ouă fierte, salată verde/ racola, roșii, castraveți etc!
Fă cât mai des exerciții cardio și exerciți cu o greutate sub ceafă!
Întindete pe marginea unei suprafețe înalte, de exemplu o bancă fitness, apoi cu o mână și cealaltă, ține o ganteră de 0.5/0.5 deoparte și cealaltă sub ceafă!
Apoi ridică capul de jos în sus, aducând la final bărbia în piept!
În tot acest moment!
Mișcarea capului să nu fie sprijinit!
Multă sănătate!
Toate cele bune!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca in deficit caloric. Cand vei incepe sa slabesti se va duce si gusa.

| Dandinelle a răspuns:

Exercitii gen: AEIOU

| Elelei a răspuns:

Intreaba ce sa NU mananci.