| OneTap a întrebat:

Cum sa vorbesc cu o fată ce este bipolară? Când vreau să vorbesc cu ea față în față imi spune să o las în pace sau să plec. Sau în unele situații mă lasă să stau cu ea si nu spune nimic. Cum aș putea să vorbesc cu ea? Cum sa o iau fără să o supărat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| VladAntonio a răspuns:

Mai bine nu te încurca...

5 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Ai pregatire de specialitate, sau cum i-ai pus diagnosticul de "bipolara"?

Nu ar putea exista si o explicatie mult mai simpla, si anume ca nu vrea sa stea cu tine?

| OneTap explică (pentru johnnny123):

Nuuuu. Cât timp nu e bipolara, stă de vorbă cu mine, chiar pe altii îi ignoră. Dar cand e bipolara nu vrea să vadă pe nimeni. Ea cu gura ei mi-a spus că nu vrea să vadă pe nimeni cat e bipolara

| XYZ02 a răspuns:

Episod depresiv nu vrea sa auda de tine
Episod hipomaniacal are 10 alte persoane cu care vorbeste(cel mai probabil nu tu).
Si cand este "normala" posibil ca tot nu vrea sa auda de tine.
Deci da... Good luck.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Puteți să tăceți împreună.

| sierra1 a răspuns:

"a vorbesc cu o fată ce este bipolară?"

o latură am văzut-o: tăcută, inhibată. introvertită, placidă. și cealaltă latură (doar îi zici bipolară?)