| WrestlingFan01 a întrebat:

cum va imaginati voi un viitor sanatos.Cum va fi la scoala sau in oras.Multumesc anticipat. funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Latcu_Darie_2000 a răspuns:

Trebuie sa mananci cat mai multe fructe (daca incepi ziua cu un frct vei avea mai multa energie decat o cafea), sa iti iei micul dejun, la scoala nu trebuie sa iti pui mancare exagerat de mult, doar un sndwish sau tot un fruct. Si sa nu uitam, NU trebuie sa mancam dupa ora 18.00 (6 seara)!
Trebuie sa faci mult sport, sau chiar sa mergi la sala.
In oras trebuie sa fim cat mai igienici, la toaletele publice sa punem hartie igienica pe capac, sa aruncam gunoaiele la gunoi si sa folosim cat mai des mijlocul de transport bicicleta...

Am avea cu toii o viata mai buna si mai sanatoasa daca facem ce trebuie ci nu ce vrem...

2 răspunsuri:
| Florinpikachu10000 a răspuns:

Pai la un viitor sanatos nu ar mai trebui sa nu mai aruncam gunoaie pe strada.
Si la scoala la fel.

| WrestlingFan01 explică (pentru Florinpikachu10000):

Salut, esti prost? Altceva am intrebat nu de gunoaiele matii!