| anonim_4396 a întrebat:

Dacă fac baie pe cap dimineața cam cât ar trebui să stau în casă înainte să ies afară ca să nu am probleme?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu stau minim 4 ore desi folosesc alternativ si feonul si-l las sa si usuce natural ca sa nu-l deteriorez prea rau

suntserios
| suntserios a răspuns:

Usucă te și tu

| sierra1 a răspuns:

O nelămurire: faci baie prima dată sau ieși prima dată din casă sau ești prima dată pe pământ

| Lioana a răspuns:

Pana se usuca complet parul si pielea capului. Durata de timp variaza in functie de cat de lung si de bogat ai parul. Daca te grabesti usuca-te cu foehnul. Si la bazinele de inot se face la fel: se usuca parul cu foehnul inainte de a iesi afara.
Ai putea sa-ti pui o caciula daca parul nu e uscat complet.

| FaraNume1245 a răspuns:

Indiferent de cât de mult stai în casă, tot vei avea probleme. Unele chiar din cauză că stai în casă.

| artemidak a răspuns:

Pai pana te usuci tot.
mai ales in urechi.