| Abonym a întrebat:

dacă mananc o înghețată nu prea rece și în cantitate cam mica, după cola 0, 4l sunt șanse sa ma doară în gat? Ca a început sa ma doară gatu când inghit

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| GrigoreVarlam a răspuns:

Da. Daca te doare e clar ca este de la una dintre ele. Bea ceai fiebinte incet, de 2-3 ori pe zi si ar trebui sa iti treaca intr-o zi sau doua.

| suntserios a răspuns (pentru GrigoreVarlam):

De ce ar bea fierbinte? cand deja are gatul iritat? sa se irite mai tare?

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai deja infectie in gat, nu ai voie sa manaci nici un pic de inghetata si nici sa bei cola.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista inghetata nu prea rece? E inghetata calduta?

Gatul te doare doar daca bei dupa cola de 0.33

| Abonym explică (pentru suntserios):

Ma doare gatu altfel, nu ca și cum ma durea simt ca am ceva în el