| Polinco a întrebat:

Dacă merg cu picioarele desculțe pe o suprafată rece(beton, gresie) se poate să ai ceva probleme? Eu adesea am obiceiul cand vreau să merg pana în bucatarie, să merg cu picioarele desculțe, adica cu piciorul gol (fara sa am o șoseta sau un pantof de casa) și rudele când mă vedeau îmi ziceu "du-te și încalța-te ca poți sa faci tot felul de probleme" și eu am întrebat "ce probleme" și ei imi ziceau "pai poti sa ai probleme cu prostata sau să faci o raceala la penis". Este adevărat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Raceala la penis?
LOL
Urca bacteria si virusu de pe gresie la penis si gata infectia?
laughing
Probleme cu prostata si infectiile aparatului reproducator nu provin de mersu descult pe gresiewinking mai documenteaza-te si tuwinking ca suntem in 2020, ajunge sa fie telefonul mai smart ca tinewinking

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Când eram mică alergam desculță pe pământ prin curte la bunică-miu și sunt sănătoasă tun. Astea-s mituri, vorbe din bătrâni, îți dai seama că n-au nicio bază medicală.
Răceală la penis laughing)))))

| JicaContra a răspuns:

Pai mergi pe suprafata aia rece cu penisul si/sau cu prostata?!? rolling on the floor

| AlexMh a răspuns:

Nu ai cum sa faci complicatiile acestea decat daca stai in fund pe jos, iar aia cu infectia putin probabil ca nu cred ca stai in fundul gol. Problemele care se pot intampla: raceala, reumatism in timp, dureri osoase, probleme cu articulatiile, dar toate astea presupun un obicei aproape zilnic si de durata. Zi buna!