| anonim_4396 a întrebat:

Dacă vreau să devin asistent medical generalist, care este diferența dintre o postliceală sau o facultate de asistent medical?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Cei cu facultate isi gasesc mai repede de munca si au salariu mai mare, in plus invata mai mult. La facultate trebuie sa te duci zilnic, la postliceala am vazut elevi care dau din an in paste pe acolo...