| Ajutor324 a întrebat:

Salut TPU! Dau Funda! Am 24 de ani și as vrea sa îmi recomandați o crema sau câte sunt necesare, pentru ten(anti aging, anti rid). Sunt bărbat. Mulțumesc! Tipul tenului meu este normal toamna-iarna-primăvara iar vara gras, adică cel mai probabil, am o piele normală.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| 239 a răspuns:

Cel mai bine e sa ai o rutina skin-care
1.Curatare
2.Exfoliere
3.Hidratare

| Denisa0954 a răspuns:

La 24 de ani inca ai o piele tânără, personal consider ca e cam devreme pentru creme antirid si antiimbatranire. După 30 de ani te as sfătui să începi să folosești.
Cred ca ar fi de ajuns sa folosesti un gel de curățare si o crema hidratanta (eventual cu spf)
Si de 1-2 ori pe saptamana un scrub facial

| Februar30 a răspuns:

Asta nu e o problema de sanatate. Sau poate ca este, dar nu fizica big grin
Esti barbat si plus esti tanar, deci nu ai nevoie de produse antirid. Cumpara-ti o crema hidratanta si un gel de curatare bland.
Sunt bune cremele fara miros, pentru ten sensibil, de exemplu Avene skin recovery cream light.

| Adry05 a răspuns:

Un gel de curățare entru tipu de ten, recomand Cerave, îl găsești în farmacie.
apă micelară
Cremă hidratantă
cremă spf

dimineața :
spălare cu cerave
dacă ieși din casă, mereu spf minim 30 (iarna) și 50 vara, mereu mereu, singura metodă de prevenire a ridurilor. spf trebuie reaplicat la fiecare 2 ore

seara: prima dată dai cu apă micelară ca să iei stratul de spf
apoi din nou gelul de curățare
apoi cremă hidratantă, caută tot în farmacie ceva fără parfum și fără alcool pentru tipu tău de ten

cam atât ar fi cel mai simplu. ar mai fi de adăugat acizi dar dacă mergi cu asta, e super.

Întrebări similare