| daniel55y a întrebat:

De 1 an de zile am ganduri negative si mi-am pierdut increderea in mine. De ex tot imi repet ca nu sunt bun credinta ce mi intarita ca de 6 luni cad interviurile de angajare! Cum sa scap de gandurile negative si sa imi recapat increderea in mine? Am fost la biserica si am facut si terapie cognitiv comportamentala dar degeaba! Nu scap de gandurile astea. Un sfat, tratament? Va multumesc! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| alin131 a răspuns:

Salut,

In cazul in care esti crestin ortodox si dedicat religiei tale (cele 10 porunci si toate celelalte lucruri pe cre ar trebui sa le ti cu sfintenie ) ai atacuri energetice.

Preotul te poate sau nu ajuta pentru ca si preotii sunt oameni si ei beau si fumeaza (unii) si isi pierd harul si dobandesc harul banului...

Ce ai tu nevoie este de una sau mai multe pietre semipretioase ( una e in jur la 10-15 lei) pe care sa le programezi si sa iti ofere protectie fizica si spirituala si ce mai vrei (bani, suflet pereche si altele...)

Inainte sa te apuci sa iti faci numerologia sa vezi care ti se potriveste si sa te duci sa cumperi vezi daca nu cumva se bate cap in cap cu religia ta piatra semipretioasa programata pentru a te proteja.

Ca sa stii de la mine, daca ai un har sau un dar si nu sti de unde este (Iisus Hristos) sau (Lucifer) depinde ce faci tu cu el (bine sau rau ) asupra celorlalti.

Daca eu am darul intuitiei de ex si scap persoane de la moarte din accidente care urmau sa se intample si intervenind nu se mai intampla asta inseamna ca fac in scop bun pentru ca daca acea persoana murea nu era bine, nu?

Totusi revenind la tine, trebuie sa intrebi preotul (in special in timpul slujbei pe la final cand are acea imbracaminte pe el daca poti sa porti o piatra semipretioasa ca sa te apere de rau ), daca spun nu intreaba-l ce sunt acele pietre de pe coroana ce o poarta in cap si de pe imbracaminte si el de ce are voie...

Daca ai inteles mesajul, fa-ti numerologia, cauta-ti si dupa zodie piatra care te fereste de atacuri fizice si spirituale si cumpara-o.

ATENTIE:

NU PURTA PIATRA NEPURIFICATA PE TINE!

SUB NICI O FORMA!

Una e sa o aduci acasa in punga si alta e sa o ti pe piele.

O Purifici asa :

O pui intr-un pahar de unica folosinta ( pentru ca dupa il arunci sau il folosesti numai pentru asa ceva), ii spui Te purific de toate energiile negative si de energia oricarui proprietar anterior.

O scoti din apa peste 6 ore si o pui intr-un ghiveci cu o floare. Pamantul trebuie sa o acopere si sa nu o vezi, eventual doar sa ii vezi snurul (ia una care este pandantiv ca sa o porti la gat si un snur care este 2 lei).

Ii Spui asa : Te purific de toate energiile negative si de toate energiile celor ce te-au atins inaintea mea.

O mai treci odata prin apa jet la robinet (apa calduta spre rece) si ii spui asa :

(Agat sau numele pietrei)Te programez sa imi oferi protectie fizica si spirituala, sa ma aperi de orice energie negativa care doreste sa ma atace si orice persoana care doreste sa imi faca rau sa piara din calea mea.

O pui la gat si creezi conexiune cu ea (vorbesti cu ea )

ATENTIE!

Ea este supusul tau si tu stapanul ei, te poti desparte oricand de ea daca nu mai iti convine si fara sa lege cu nimic de energia ei. Ea este scutul tau.

Daca cineva incearca sa ti-o ia poti sa o programezi si cu blestem pentru cel sau cea care o ia/fura ca sa se imbolnaveasca si sa ii fie rau pana cand ti-o innapoiaza sau pana cand vrei tu.

De acum incolo o sa fi protejat.

O purifici odata la doua sapt cu apa si pamant dar nu mai ii spui nimic pentru ca deja e programata doar ii spui te purific de toate energiile negative... ( o sa auzi cum pocneste in apa si pamant)

Daca te ajuta asta nu o sa innebvunesti si iti revi si incredere in tine, daca nu vrei sa faci asta o sa ai o stare mintala cam aiurea cu gandurile astea (am avut si eu)

Daca crezi ca sunt satanist sau vrajitor sau altceva e treaba ta.

Doar ti-am dat rezolvare, alegerea e a ta.

Medicul nu poate sa rezolve ganduri iar popa te exorcizeaza desi poate nu ai demon in tine sau legiune pentru 3000- 4000 de ron...

Succes si alege ce crezi tu ca e mai bine eu ti-am explicat

Salut!

| daniel55y explică (pentru alin131):

Multumesc. Te cred! Gandim la fel. Sincer nu ma pricep la numerologie dar sunt nascut in 8 noiembrie sunt scorpion. U ai scapat de ganduri? Cum poti afla cine a trimis atacu energetic? Ms

| anonimg a răspuns (pentru alin131):

Ce legătură are preoția, biserica cu vrăjitoria si descântecele?
Ce legătură are Dumnezeu cu pietrele de care vorbesti?
Spune oare Biblia ca atunci când avem probleme, necazuri, greutăți, sa ne cumpărăm pietrele de care vorbesti?

Daniel, Dumnezeu ne încurajează ca atunci când aveam probleme, când ne simțim descurajati, sa venim la El asa cum suntem. Este privilegiul nostru ca să cerem ajutor de la Bunul nostru Tata ceresc. În rugăciune, in cuvintele noastre noi putem să-I spunem tot ce avem pe suflet. Îndemnul Lui este: "Veniti la Mine toti cei trudiți si împovărați, si Eu va voi da odihna." El care poartă vrăbiilor de grijă, cu cât mai mult ne va purta noua, care suntem fiinte făcute de El după chipul si asemănarea Sa?
Poate că noi nu vedem si nu intelegem scopul atâtor probleme si necazuri de care avem parte; dar datoria noastră nu este de a descoperi sursa acestor probleme. Datoria noastră este ca sa ne incredem in purtarea de grijă a lui Dumnezeu, care Însuși a spus: "Cu nici un chip nu te voi lăsa, nici nu te voi părăsi."
Cât timp omul este în viață el poate să spere in ajutorul divin; el poate să se încreadă în Dumnezeu. La aceasta te incurajez si eu. Biblia te va ajuta sa-L cunosti pe Dumnezeu. Si când Îl vei cunoaste te vei încrede în El în mod natural.
Iar dacă simti ca te depasesc aceste lucruri, atunci poti vizita ce-a mai apropiată biserică adventista de ziua a saptea. Daca nu te vei simti bine in mijlocul acelor oameni, daca nu te vei bucura de pace, dacă nu vei simti dorința de a nu a mai pleca de acolo, atunci este mai bine sa ramai acasă și să petreci timpul descoperindu-L pe Dumnezeu de unul singur pe paginile Sfintelor Scripturi.
Noi nu am fost creati ca sa ne descurcăm singuri în viață. Dumnezeu ne iubeste infinit mai mult decât isi iubeste un părinte copii.

| alin131 a răspuns (pentru daniel55y):

Atacul energetic este trimis numai de cei cu puteri negative ( vrajitori, posedati, demoni trimisi, si altele) ce ai tu e foarte putin, important ete sa nu dai crezare gandurilor si vocilor pana iti faci piatra. O sa iti fac numerologia si iti spun ce piatra ti se potriveste si o sa iti spun si de unde poti sa o iei. Pana atunci fa-ti un scut energetic temporar care sa alunge gandurile.

Pune un borcan cu capac sau orice cu capac pe biroul sau masa ta. Deschide recipientul si lasa capacul langa. Pune ambele maini pe borcan si spune asa:

Prin puterea intentiei arunc aici in borcan toate gandurile negre, toate grijile ce ma slabesc si ma tin rob al tristetii, toate farmecele si vrajile si farmecele pe apa sau pe foc si ma lepad de ce e necurat in mintea mea.

Intrati aici si ramaneti captive ca pasarea in colivie si risipiti puterea voastra asupra mea.

Spui asta de trei ori cu tarie pentru ca in esenta esti un spirit puternic gata sa mute munti dar doborat de ganduri si griji imaginare.

Pui capacul dupa ce ai spus si simti cum au trecut toate din mintea ta acolo. Trebuie sa vizualizezi cum ies gandurile si farmecele si vrajile (daca ai) si dupa ce pui capacul o sa ai o senzatie de eliberare si liniste.

Dupa aceea te ridici in picioare si trasezi in jurul tau cu degetul prin aer si iti imaginezi ca construiesti un zid de protectie pentru ca orice este rau in exterior si vrea sa te atace sa se loveasca de zid.

Zidul cum il vezi tu din interior ete alb albastrui ca cerul si din exterior este oglinda total.

Daca cineva iti transmite pana si un gand de rau se va intoarce la el pentru ca isi transmite singur in oglinda.

E foarte impotant sa le iei in serios si faci asta pana iti iese. Mie mi-a iesit din prima la inceput dar dupa cateva ore am resimtit efectul cand am aruncat borcanul si mi-am mai imaginat si trasat cercul de protectie.

Dupa ce inchizi borcanul te duci si il lasi undeva unde sa nu ajunga nimeni la el si nici nu il spargi pentru ca acolo ai negativitate care abia asteapta sa iasa.

Arunca-l cat mai departe de casa ( 1 km e de ajuns pentru ca iti pierde urma) si se duce inapoi de unde a venit ce mai ramane din acea forta daca nu te mai simte in preajma.)

O sa iti caut piatra azi pana diseara si o sa iti dau raspuns aici.

Atentie! Nu te apuca nici acum nici mai tarziu nici niciodata sa citesti carti de magie neagra sau sa faci vraji pentru dusmani.

Pe langa magie exista karma care loveste rau de tot.

Deci tu o sa ai una sau mai multe pietre semipretioase care iti vor alunga tot ce e negativ si te vor ajuta la descoperirrea talentelor tale pe care sa le folosesti si sa iti castigi painea cinstit si legal in lumea asta care pentru voi generatia 95+ e foarte incurcata treaba.

Munca multa si pasiune si dorinta de a invinge te vor duce intotdeauna la succes.

Ne auzim diseara, salut

Ps Recipientul sa se inchida ermetic

| daniel55y explică (pentru alin131):

Ms

| daniel55y explică (pentru alin131):

De unde pot cumpara piatra ziceai ca imi zici! Ms! happy

| moniii5 a răspuns:

Buna,biserica te poate ajuta intr-o anumita masura in aceasta privinta, terapia la psiholog este foarte buna, dar trebuie sa gasesti si un psiholog bun si cu care sa te intelegi, trebuie sa fie ca un prieten cu tine! Antidepresivele te ajuta si ele in felul ca nu iti mai pasa de nimic si iti da o stare de bine, dar de gandurile negative nu stiu ce sa zic(am luat si eu antidepresive si pe mine m-au ajutat intr-un fel).Cel mai bine este sa iti schimbi psihologul! O sedinta la un psiholog bun este peste 100 de lei 50 min... daca imi spui de unde esti iti pot spune un psiholog bun!

| eminescuhipiot a răspuns:

Doar tu poti lupta cu tine si negativismul tau, nu exista un tratament minune sa-ti schimbi gandirea. Gandeste-te ca nu esti singurul, este foarte greu sa-ti gasesti un loc de munca BUN in ziua de azi, toti tinerii trec prin asta. Daca tu te desconsideri, asa vor face si altii, daca crezi ce este mai rau, asa se va intampla. Impune-ti sa ai incredere in tine, sa ridici capul, sa mergi inainte, atitudinea pozitiva atrage dupa ea lucruri pozitive.

| daniel55y explică (pentru eminescuhipiot):

Am sa incerc dar nu stiu cum sa imi impun

| anonim70 a răspuns:

Du-te să vorbești cu duhovnicul tau la biserica spune-i ce te macină pe suflet cerei sa te spovedească o să te mai liniștească. Înainte de spovedanie trebuie să stai la molifta. Apoi daca ai ținut post și nu bei apă înainte de împărtășanie te și împărtășești.Iei anafura pe nemâncate. Aprinde o lumânare la biserica și te roagă la maica domnului și lui Dumnezeu să îți dea liniște și pace în suflet.

| daniel55y explică (pentru anonim70):

Dar am sa incerc si asta! Multumesc!