| Cristiaanandrei a întrebat:

De 3 luni sunt plecat la munca in strainatate si aici stam mai multe persoane (fiecare cu camera lui dar baie la comun). Dupa o luna am observat o iritatie ciudata pe capul penisului. Urmata de depuneri albe pe sub preput (nu sunt circumcis) initial am crezut ca e candida motiv pentru care am fost la farmacie si am cerut o crema pentru asta. Mi-a dat farmacista cu care m-am inteles cu greu datorita barierei limbii canesten 3 crema vaginala. Dupa un timp iritatia a disparut la fel si depunerile albe. Dar la cateva zile au reaparut. Am fost la farmacie mi-a zis sa folosesc aceeasi crema, am folosit-o trei saptamani de doua ori pe zi si acum daca nu o mai folosesc penisul are un aspect stafidit uscat. Si decalotarea este putin grea de parca ar avea nevoie de lubrifiere. Pot sa il decalotez complet fara o problema nu am dureri, nu am mancarimi efectiv uit deseori ca am aceasta problema. In mod normal as merge la un doctor nu as posta aici dar nu am cum pana nu ajung in tara asta insemnand peste trei, patru saptamani. Daca las situatia asa si o tratez cand ajung in tara e o problema?
Tin sa mentionez ca nu cred ca e o boala sexuala, simptomele au aparut la o luna dupa ultimul contact sexual si singura partenera din ultimul an a fost logodnica mea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Tratamentul nu se face dupa ureche si nici online! Mergi la medic!

| Cristiaanandrei explică (pentru Salontanul):

Vreau sa merg la medic dar nu am cum. De asta am intrebat aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu n-am mai auzit de candidoza la barbati, dar asa o fi.
Dar ar fi sa existe, ai gasi si medicamente pentru candida de penis, in farmacii.
Cred ca ai facut troll, da o sa raspund oricum
Cum dracu sa te dai cu crema de vagin, pe penis? laughing))

| shrink a răspuns:

Te masturbezi des si te iriti

| Cristiaanandrei explică (pentru shrink):

Nu este acesta motivul. Am uitat sa mentionez ca am si urinari frecvente. Gen o data la cateva ore si ma trezesc aproape in fiecare noapte sa ma duc la baie. Semn al unei infectii