| a0u1 a întrebat:

De 5 zile ma doare spatele foarte tare exact în partea stângă sub umăr și resimt durerea în umăr! Țin să menționez că stau în pat aplecat pe telefon vreo 15 ore pe zi! Nici noaptea nu pot dormi de durere, ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O contractura musculara de la pozitia incomoda. Banuiesc ca ai un handicap sau o boala severa care te tintuieste in pat toata ziua, ar putea fi si asta cauza. Chiar daca stai in pat, nu mai folosi telefonul mai mult de 20-30 de minute pe zi. Stai mai bine intins, ridicat pe perne putin si citeste, tinand cartea intr-o pozitie confortabila.

| mgtow a răspuns:

Trebe sa faci miscare 1h pe zi. Nici eu nu rezist atat timp in pat duci viata de boier

| darrio2007 a răspuns:

Fa miscare. Doar nu ai intrat in hibernare ca ursul.

| Felissa13Eden a răspuns:

Foarte util ar fi sa mergi la kinetoterapie.Acolo faci exercitiile potrivite ca sa scapi de durerile astea.Am fost si eu in aceeasi situatie, pentru ca eram sedentara la extrem.