| ChiukiuHamsler a întrebat:

De aproximativ 2 ani m-i se intampla asta, visez niste chestii, si peste cateva luni, se adeveresc acele chestii, fix acelasi dialog, aceiasi oameni, acelasi timp, aceeasi loc. Mama mi-a spus ca se numeste premunitie. Vreau sa stiu daca o sa ma afecteze in viata sau daca este ceva grav.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am fix problema asta, dar n-am intrebat-o pe mama pentru ca stiu deja ce o sa zica.

| ș53fan a răspuns:

Salut/Bună! Si eu am patit asta, de exemplu azi am visat ceva in legatura cu scoala si cum ar veni maine se adeverea sau cand era in vis! Eu unul personal cred ca nu este ceca rau ci mai degraba mult mai bine! Mai ales daca s-ar intampla si lucrurile frumoase din vise! crying Offf ce bine ar fi fost! Dar nu cred ca se vor adeveri! Cel putin la mine! Deci...nu este rau! Si nu te va afecta! deci stai calm!

| rrrp a răspuns:

Premonitii se numesc dar e posibil sa fie deja-vu uri. esti tu sigur ca ai visat lucrurile alea?

daca ai intre 16 si 22 ani deja vu urile sunt foarte normale. mai tarziu se vor diminua si se poate chiar sa dispara.
e ceva normal.

| ChiukiuHamsler explică (pentru rrrp):

Am 13 ani, aproape 14

| rrrp a răspuns (pentru ChiukiuHamsler):

Ok. probabil esti mai istet (varsta difera de la caz la caz).
nu ai de ce sa te sperii. creierul asociaza diferite evenimente cu cele care s au petrecut deja. si ai impresia ca s au mai intamplat lucrurile acelea.
toti avem sau am avut deja vu uri la diferite varste.

poti sa citesti aici si sa incerci sa ti dai seama daca e ceva asemanator dar sigur nu ai si nu vei avea probleme.

...pre-viitor

https://translate.google.ro/....../translate

| Octavian_Daniel_1995 a răspuns:

Se numeste deja vu, e datorita creierului care iti face tot timpul scenarii, toti le avem, nu are cu ce sa te afecteze

| Abby11 a răspuns:

Nu, din contra aceasta am putea să o numim "o putere paranormala", este un lucru bun, nu ai de ce să-ți faci griji!