| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU!
De aproximativ 3 ani de zile, am un mers de " pinguin ". Ma balangan în stânga și-n dreapta de parca as vrea sa bat pe cineva. Cu mâinile la fel...
Nu știu cum să rezolv treabă asta... vreau sa merg normal sa nu-mi mai zică prietenii că merg in figuri sau "ce mergi așa mă". Tind sa cred că problema asta mi se trage de la fosta mea prietena, care mergea la fel, de aici luând porecla de "pingu".
Cum as putea sa rezolv treaba asta?

Dau funda și rămân dator!❤️

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Pingu,daca nu te corectezi singur, nimeni nu poate.

| Invictusman a răspuns:

Sa cunoști o alta fata care merge normal, ca să ii adopți și ei stilul de a merge normal.

| troleibuz a răspuns:

Poate ai o problema medicala.

| isemilia a răspuns:

Am râs maxim citind întrebarea. Dacă așa te-ai obișnuit nu cred ca mai ai ce face, doar să încerci să mergi normal. Dacă te vei strădui, în ceva timp ar trebui să nu mai mergi ca un pinguin. Sau îi rogi pe amicii tăi să te învețe să mergi normal din nou.

| ABCD122 a răspuns:

Păi totul începe de la tine. Încearcă să îți corectezi mersul. Cheamă un prieten bun și pune-l să se uite la tine să vadă cum mergi. El o să îți spună dacă mergi normal sau dacă mergi la fel. Și încearcă să mai mergi prin casă cât mai drept și cât mai normal, ca să tot repeți. Nu se poate rezolva asta decât prin exercitiu și ambiție. Mult succes!