| ec20 a întrebat:

Salut, TPU. De aproximativ 3 saptamana am o durere ciudata la nivelul capului. Spun "ciudata" pentru ca uneori, daca apas in partea stanga a capului, ma doare partea dreapta. Uneori este invers. Uneori ma doare fara sa apas. Uneori nu ma doare deloc. Stiti cumva ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| silvia2ooo a răspuns:

Buna. Eu zic ca nu e ok ceea ce se intampla cu tine. Du-te la un medic urgent ca sa-ti faca o Tomografie. Nu mai amana, ceva nu e ok! Te-ai lovit cumva la cap sau ceva? Sau ai mai avut probleme de genul? Sau ai suferit vreo cazatura in copilarie?

| ec20 explică (pentru silvia2ooo):

In copilarie ma loveam foarte des, insa nu au fost chiar asa de grave. Multumesc mult pentru sfat. Speram sa gasesc un remediu acasa, dar pana la urma cel mai bine e sa iau o trimitere.

2 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

3 săptămâni e suficient sa astepti sa treacă de la sine. Mergi la medic si vezi ce ai. Poate nu e ceva grav, dar daca ai o tumoare cred ca vrei sa stii din timp, nu cand e prea tarziu...