| HeeVTM a întrebat:

De aproximativ o luna adorm foarte repede, la inceput nu i-am dat importanta, stau in pat cu ochii inchisi 5 6 secunde si pac se face dimineata. ce sa fac, adorm prea repede, asta se intampla nu numai in pat, si la calculator si la scoala, si chiar si in picioare, Dau funda aceluia care ma lamureste.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Asta de fapt este un semn bun, asa ar trebui sa ni se intample tuturor, sa dormim fara griji pana dimineata, din momentul cand atingem perna cu capul.
Asta inseamna ca esti un om echilibrat si sanatos, care nu are probleme sa-l munceasca sau ingrijoreze si se poate deconecta, cand se pune la somn.

| mudokins78 a răspuns (pentru Violleta2022):

Semn bun? Cred ca glumesti! Vecina mea de 57 de ani statea cu mine pe banca si dupa 3, 4 secunde a luat-o somnu! Am miscato mai fortat sa se trezeasca si mi-a explicat ca estre vorba despre o boala, dar nu mai stiu cum se numeste.

| Violleta2022 a răspuns (pentru mudokins78):

Poate nu ai sesizat, dar baiatul asta a spus ca adoarme foarte repede, cand se pune in pat, nu ca adoarme pe unde apuca, precum vecina ta.
Sunt 2 lucruri total diferite si te asigur ca baiatul nu sufera de asa ceva.

| mudokins78 a răspuns (pentru Violleta2022):

Să te ia somnul în câteva secunde, e limpede că e o problemă de sănătate ioneasco! Uita'te pe Youtube la genul asta de oameni care au boala asta şi la urmă să mai vorbeşti. Eu am dat un exemplu cu vecina, dar se poate întâmpla oricând, oriunde.

| Violleta2022 a răspuns (pentru mudokins78):

Si sotul meu adorme in cateva secunde.
Asa a fost toata viata lui si este perfect sanatos!

Sa nu mai vorbim, baiatul asta care a postat topicul este inca la 12-13 ani, deci foarte tanar si sanatos.
Copii in general, adorm foarte repede.

| aXy99 a răspuns (pentru mudokins78):

Ioneasca este o retardata. Omul spune ca adoarme la scoala, cand e in picioare, cand e la calculator, iar proasta asta spune ca e normal, ba chiar e ca e foarte bine. Nu inteleg cum de o lasa adminii sa posteze toate aberatiile astea.

6 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

E clar ca daca ti se intampla asta cand esti la scoala, la pc, in picioare, nu este normal. Du-te la medic, s-ar putea sa ai o afectiune destul de rara numita narcolepsie.
Desi, daca spui ca ti se intampla de doar o luna, poate nu e asa de grav.