| deey7 a întrebat:

De cam 2 zile nu mai pot pasi cu piciorul drept din cauza unei probleme la genunchi, stiu ca e ceva legat de rotula dar nu stiu de unde a aparut problema din moment ce nu am avut nici o lovitura grava in acea zona, tin sa mentionez ca nu am dureri cand nu fac miscare dar dar daca ma sprijin pe piciorul drept ma doare genunchiul si sunt nevoit sa merg doar cu stangul. Uneori mai trosneste genunchiul cand il misc. Am 13 ani. Este ceva grav sau este temporar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| DEADON a răspuns:

Frate acest tip de intrebari trebuie sa fie sfatuite foarte bine.
Eu nu pot sa-ti zic nimic. E sigur de la rotila, cred ca ti-ai fortat-o.
Eu nu am de unde sa stiu.
Cel mai bine e sa spui parintilor si sa te duci la un Doctor.
El iti va spune.
Si eu am patit o chestie de genu dar mi-a trecut in vreo 3 zile.